Volt tanáraink

Dr. Osváth Lajosné

Budapesten végezte az egyetemet, és olyan tanárai voltak, mint Pécsi Márton és Láng Sándor. Már a rendszerváltás után mesélte el, hogy születésekor apja, aki vasutasként dolgozott, Kassán teljesített szolgálatot, és ő véletlenül született Miskolcon, mert édesanyja éppen az itteni rokonokat látogatta meg. Családja egyike volt azoknak a családoknak, akik a szlovák-magyar lakosságcsere keretében ötven kilós csomaggal jöhettek haza Magyarországra a háború után.

Pályája utolsó évtizedében igazgatóhelyettesként dolgozott, munkáját ugyanazzal a pontossággal végezte, mint a tanítást, és ezt várta el tőlünk, kollégáitól is. Már a régi épületben is nyugdíjba készült, de amikor ennek eljött az ideje, mégis nehéz szívvel búcsúzott az iskolától. Utolsó tanítási napján diákjai és tanártársai végig ballagtak vele az iskola épületében. Nem hagyta abba a munkát, majd egy évtizedig tanított még levelező tagozaton.