Volt tanáraink

Éles Gáborné Czibak Ida

Éles Gáborné, Ida matematika-fizika szakos tanárként tanított iskolánkban. A régi iskolaépület fizika szertárában évekig egymás mellett ültünk, megismerhettem őt a mindennapokban is.

Ami először eszembe jut róla, az a fáradhatatlansága, energikus lénye, jó szervezőkészsége, imponáló szakmai tudása és kedves, mosolygós empatikus lénye.

Nagyon szerették a tanítványai, hiszen kvalitását, emberségét elismerték, sokszor fordultak hozzá tanácsért. Fizika, matematika problémáikkal is gyakran megkeresték, szeretettel és önzetlenül segítette őket.

Imádta családját, örökmozgó, fáradhatatlan lényével, csodás ételekkel, süteményekkel kápráztatott el bennünket. Szép kertjének terméseit ámulattal néztük, és kóstoltuk, ha nála voltunk.

Fájó szívvel, hiányoddal emlékezünk Rád, de a sok szép emlék megmarad, és őrizzük.

Bodnárné Törő Judit

nyugalmazott kémia-fizika tanár