Volt tanáraink

Kálmán Lászlóné

Kálmán Lászlóné, Ági néni 1935-ben született Miskolcon.  A Tóth Pál Református Gimnáziumba járt középiskolába, 1957-ben érettségizett, és a Debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem Természettudományi Karán folytatta tanulmányait matematika-fizika szakon. Friss diplomásként tért vissza tanítani egykori iskolájába, amit ekkor már Zrínyi Ilona Gimnáziumnak hívtak.

45 éves pályafutását mindvégig nagy szakmai tudás, rendkívüli felelősségtudat és pedagógiai elkötelezettség jellemezte. Diákgenerációk sorát oktatta matematikára végtelen türelemmel, szeretettel, megértéssel. Tanítványai ma is példaként idézik emberségét, szaktudását. Miskolc városában közismert volt Ági néni szakmai kiválósága, igényessége következetes, gyermekcentrikus pedagógiai tevékenysége. Több szakmai elismerésben részesült: 1979-ben és 1990-ben Miniszteri dicséretet, 1984-ben Kiváló munkáért kitüntetést kapott. A legnagyobb elismerés mégis az volt számára, hogy kollégái és tanítványai is hozzá fordultak segítségért, ha kiemelkedő képességű volt a gyermekük, vagy segítségre szorultak. A matematika tanításának szakmai fogásait számos fiatal kollégája tanulhatta meg mellette, a gimnáziumi oktatásban szerzett tapasztalatait szívesen megosztotta a végzős egyetemi hallgatókkal, érdeklődő munkatársaival.