Volt tanáraink

Mihályfi Tibor

A Földes Ferenc Gimnáziumban érettségizett, Egerben szerzett matematika-fizika szakos tanári diplomát, majd az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen fizikából középiskolai tanári oklevelet. A Miskolci Egyetemen műszaki informatikát tanult.

2001-től tanított a Zrínyi Ilona Gimnáziumban fizikát és informatikát, és évekig a rendszergazda feladatát is ellátta.

Halk szavú, türelmes ember volt, arra törekedett, hogy tanítványainak hasznos, a mindennapi életben is felhasználható ismereteket adjon.

Családjával és osztályával is szívesen kirándult, természettudományos végzettsége mellett jártas volt a művészetekben, az idegen kultúrák világában is. Még 2013 nyarán is angol nyelvtanfolyamra járt.

Kollégáit a karácsonyi ajándékosztáskor mindig saját készítésű, személyre szóló ajándékokkal lepte meg.

Betegségét mindenki átmeneti állapotnak gondolta: tanártársai, tanítványai visszavárták. Hiába…..